O nás

Henrieta Jablonská

Ahoj, volám sa Henrieta Jablonská a už od detstva som chcela robiť NIEČO s pohybom, čo by ľuďom pomohlo v ich zdraví.
No a nakoniec som vyštudovala filozofickú fakultu. Úplne mimo toho, čo teraz robím.
Po vysokej škole som sa išla „zotaviť“ na dvojmesačnú brigádu do špičkového rehabilitačno-športového zariadenia, akože robiť rozcvičky športovcom. Nakoniec som tam dobrovoľne zamrzla na päť rokov. Veľmi veľa som sa tam naučila, prešla som všetkými oddeleniami, urobila si množstvo odborných kurzov o cvičeniach, masážach a iných terapiách. Aj napriek vedomostiam som ale v stále nebola uznávaná v zdravotníckej komunite. To ma vyprovokovalo, aby som si urobila univerzitné vzdelanie v obore fyzioterapia. Bolo to moje najlepšie rozhodnutie v mojom profesijnom živote, lebo som prepojila praktické skúsenosti z kurzov s vyšším teoretickým vzdelaním. Po čase sme si s manželom založili vlastné súkromné regeneračno-rehabilitačné stredisko, kde fungujeme doteraz.
A tak sa splnil môj sen z detstva. Už dvadsať rokov sa venujem tomu, čo ma baví: pomáham ľudom ZDRAVÝM POHYBOM.

Peter Jablonský

Celý život som športoval, boli roky keď som mal 2 až 3 tréningy denne, občas sa objavili bolesti chrbta, alebo kĺbov ako u každého bežného človeka, alebo športovca. Nejako som to rozchodil a makal som ďalej. Po pár rokoch na tréningu zrazu prásk a začala veľká bolesť chrbta v hrudnej časti. Skoro pol roka som zdvihol ruku iba do výšky pleca. Nezlepšovalo sa to ani liekmi a bolo mi povedané, že si musím zvyknúť. Jasné na toto sa nezomiera, ale otravuje to denno-denne. Začal som sa viac zaoberať diagnostikami pohybového aparátu a pohybovou terapiou, experimentovať,  išlo to pomalými krôčikmi. Zrazu sa to všetko zlomilo, s manželkou Henrietou sme pochopili, že keď chceme riešiť problémy pohybového aparátu, musíme ho riešiť ako celok a nie segment / samostatne : chrbtica krčná, hrudná, krížová, koleno…/   Odvtedy sa všetko zmenilo. Dnes sa cieleným pohybom starám o seba, tým pádom môžem robiť všetko, a ponúkame to aj našim klientom.
ODVTEDY UŽ NIČ NEBOLO TAK, AKO PREDTÝM

Vladimír  Dúbravský

Volám sa  Vladimír  Dúbravský a  už viac ako 10 rokov sa zaoberám  cvičeniami a regeneráciou tela.
Myslím si, že pohyb je radosť  a prejav harmónie a zdravia. Ale ako sa hýbať  správne, aby bol pohyb naozaj prospešný ?  A čo robiť v prípade ak sa harmónia a zdravie naruší?
Takéto otázky som si kládol v začiatkoch. Nebolo by skvelé, keby existoval  jeden zázračný systém, ktorý pomôže pri všetkom. No bolo.  Zorientovať sa v neprebernom množstve rôznych systémov  a ako vybrať ten,  ktorý pomôže  je dosť náročné. Skúste hádať, k akému záveru som prišiel. Možno teraz mnohých sklamem, no skúsenosti mi ukázali, že žiaden „všeliek“  neexistuje.  Najlepšie výsledky sa dosiahnu tak, že sa  najprv zistia  príčiny, ktorých väčšinou býva viac a následne sa vyberú  pohybové aktivity aj z viacerých systémov, ktoré navrátia stratenú rovnováhu a harmóniu v človeku. Pri tom všetkom nesmieme zabúdať,  že telo je jeden celok, pretože problémy s krkom nám môžu spôsobovať aj ploché nohy a cviky pri bolestiach krku nájdené   niekde na internete nám neodstránia príčinu ani bolesti. Preto je potrebná pomoc pri hľadaní cesty, ktorá  vás  znova privedie k stratenej rovnováhe a harmónii. Hľadanie tejto cesty považujem za svoje poslanie. A vašu prinavrátenú radosť z pohybu za moju odmenu.

Peter Plavec

Pred niekoľkými rokmi som mal úraz s ľavým ramenom. Pri preskúšaní z pohybovej zdatnosti, bol som profesionálny vojak, mi pri hádzaní granátom zrazu puklo v ramene a pocítil som v ňom bolesť. Keďže som takých problémov pri aktívnom športe mal niekoľko, myslel som si, že je to len nejaké natiahnutie a po čase to prejde. Lenže som zistil, že som sa veľmi mýlil. V ramene som si natrhol väzivo a pobolievalo ma asi 6 mesiacov, hybnosť v ramene sa zhoršovala a musel som vyhľadať odbornú pomoc. Pomohli mi fyzioterapeuti  cvikmi, po ktorých sa mi hybnosť ramena veľmi zlepšila. Toto zamestnanie ma veľmi zaujalo a po ukončení mojej vojenskej kariéry som sa zameral na regeneráciu tela, pretože som chcel tiež pomáhať ľudom s pohybovými problémami .Pokiaľ niekto má alebo mal podobný problém ako ja, netreba ho podceňovať a vrele odporúčam navštíviť odbornú pomoc.

Radka Konôpková

Určite sa už každý stretol s tými zázračnými slovíčkami, ktoré všetci tak radi používajú. Ako napr. to sa nedá, nemôže Vás to tak bolieť, to je všetko len v hlave a že máte prestať robiť vaše obľúbené veci. Tak isto som si to zažila aj ja. Keď Vám to povedia ako človeku, ktorý je mladý, miluje pohyb a má svoje sny, zrazu sa Vám zmení život, ale tam cesta nemôže skončiť. Treba hľadať spôsoby  ako sa zbaviť bolesti a problémov, ktoré Vás trápia. Naučiť sa pracovať s vašim telom, aby ste si mohli aj naďalej užívať každodenný pohyb, pretože pohyb má liečiť. Fyzioterapia dokáže v týchto veciach pomôcť a som rada, že môžem byť jej súčasťou. Vďaka skúsenostiam a znalostiam dokážeme pomôcť nie len sebe, ale aj svojim známym. Netreba váhať a dať si šancu, nech je nás čo najviac takých, ktorý nevstávajú ráno s bolesťou a môžu si vychutnávať život naplno.

Valér Kamenec

Futbalu som sa výkonnostne venoval 13 rokov. Prvých 7 rokov denno-denne dve až tri hodiny. Vďaka takémuto životnému štýlu, nedostatkom kompenzačných cvičení a absenciou strečingu som začal pociťovať bolesti v oblasti krížov. Štúdium fyzioterapie mi ukázalo to, že futbal nebol jedinou príčinou týchto problémov, ale podpísali sa pod to aj zlé pohybové návyky. Vďaka týmto znalostiam sa stále snažím tento stav neustále zlepšovať. V júni 2018 som utrpel poranenie kolena, kvôli čomu som musel podstúpiť aj operáciu a následnú rehabilitáciu. Vďaka prístupu lekárov, fyzioterapeutov a správnej rehabilitácii sa mi podaril v krátkom čase návrat do pracovného a športového zaťaženia bez akéhokoľvek obmedzenia. Svoje zdravotné ťažkosti určite netreba podceňovať, ale venovať im dostatočnú  pozornosť. Dôležitá je aj prevencia, aby sme svojim problémom predchádzali.

Kontaktujte nás

Bolí Vás chrbtica alebo kĺby? Máte záujem o diagnostiku, alebo cvičebný program? Chcete sa dozvedieť viacej?